Популярні предмети тендерних закупівель

Державні закупівлі – це вже не новина для громадян України. Починаючи з 2016-го року вони стали обов’язковою умовою для всіх державних установ. Це скоріш позитивна тенденція, оскільки подібне рішення призвело до значного зниження корупційної складової в сфері державних замовлень. 

Досить часто, потенційні учасники тендерів ставлять питання, пов’язане з тим, які напрямки тендерних замовлень все-таки є найбільш популярними. Тут мова йде не про відкриті, закриті та обмежені закупівлі. Питання стосується безпосередньо предметів продажу, які є найбільш частими в українських реаліях.

Варто зазначити, що перелік цих предметів був сформований на основі оголошень, взятих з сайту tender.uub.com.ua й інших акредитованих електронних майданчиків. Варто зазначити, що у всіх сервісах, підключених до системи ProZorro перелік оголошень буде однаковий.

Самі популярні предмети тендерних закупівель

Варто зазначити, що все-таки мова йде про умовний перелік предметів. Цей список може корегуватися в залежності від того, про який конкретний часовий період йде мова.

  • Будівельні роботи – виконання ремонтних робіт є максимально популярними напрямком й такі тендери особливо популярні серед державних та комунальних організацій;
  • Постачання продуктів харчування – це вже менш популярний напрямок, оскільки тендери все-таки вважаються більш матеріальним явищем, направленим на закупівлі більш серйозних товарів;
  • Запчастини та прилади для транспортних засобів – це можуть бути двигуни або ж більш дрібні деталі, які можуть знадобитися на різних державних підприємствах, пов’язаних з веденням сільського господарства.
  • Державні ресурси – сюди можна вмістити такі пункти, як: вугілля, нафта, паливо й так далі. Відповідно, тендери такого типу є найбільш відповідальними. Не важко здогадатися, що стати переможцем в таких замовленнях можуть вже більш досвідчені компанії, які мають серйозний досвід робити в цьому напрямку;
  • Комп’ютерне обладнання – такі державні закупівлі можуть проводитися начальними закладами та іншими установами, де може знадобитися закупівля нової техніки. Відповідно, такі тендери також можна віднести до числа відповідальних. Відповідно, особлива увага приділяється вибору учасників. Які зможуть отримати доступ до виконання таких замовлень.

Це лише декілька основних напрямків, яким варто було б приділити особливу увагу. Про всі інші предмети тендерних закупівель ви можете дізнатися в інтернеті.

Опубликовано в категории: Статьи