Як здійснюється процес відкритих торгів

Щодня в системі Прозорро оголошуються тисячі загальнодоступних тендерів. Відповідно до чинного законодавства, установи держави та місцевого самоврядування повинні купувати всі роботи, послуги і товари методом розголошення державних закупівель. А представники бізнесу можуть рівноправно боротися за можливість надання цих робіт, послуг і товарів. 

Для підприємств, зацікавлених в участі в загальнодоступних тендерах з державних закупівель, найкращим способом це можна зробити на легальній майданчику електронної програми Prozorro інтернет-платформі «Українська універсальна біржа», яка з 2016 року в партнерстві зі структурою Прозорро. Для слід лише виконати не зовсім складні кроки:

  1. Пройти реєстрацію на домені УУБ, провести ідентифікацію і створити акаунт підприємства.
  2. Підібрати необхідний і становить для вашої організації лот. З цією метою можна скористатися потрібними фільтрами по ключам; аналіз можливих реалізації або передачі в оренду активу.
  3. Створити свій профіль. Направити заявку за допомогою заповнення форми в системі Прозорро. Надіслати в систему офіційні папери в цифровому форматі відповідно до умов замовника.
  4. Внести оплату гарантії і реєстрації. Для цього слід поповнити баланс в кабінеті на суму, потрібну для участі в аукціонах, відповідно постановою КабМіну України від 24.02. 2016 № 166 «Про затвердження Порядку роботи електронної системи закупівель і проведення авторизації електронних майданчиків».
  5. Брати участь в аукціонах в числі всіх претендентів на даний вид товару або послуги. В цих цілях відправити цінову пропозицію ціни на аукціоні по цікавого об’єкту або тендеру. Коли по завершенню торгів ваша ціна була найбільш конкурентною, то ви призначається переможцем аукціону.

Якщо буде потрібно необхідно направити додаткові папери організатору для затвердження статусу переможця. Поставити підпис на протоколі торгів і оформити договір. 

Що можна купувати та продавати після реєстрації в системі Prozorro

Багато людей, які хотіли б взяти участь в аукціонах, не знають, з чого почати або як стати повноцінним учасником. Насправді система продажу Prozorro.Sale, розроблена урядом, надзвичайно проста, але все ж є деякі нюанси під час реєстрації на такі аукціони, про які буде сказано нижче.

У Прозорро відображається система продажу, різні лоти. На порталі є багато електроніки, побутової техніки і навіть одягу. Водночас, в тій же системі дозволено купувати або виставляти на продаж нерухомість, землю чи автомобіль.

Процес торгів однаковий для інших аукціонів, але все ж є деякі відмінності. Наприклад, у системі Prozorro виключається нечесність щодо учасників процесу. Усі вони мають однакові права і будуть підкорятися законам системи Prozorro, які передбачають відкритість та прозорість. Якщо учасник порушує правила участі в аукціоні, це негайно стає спадщиною громадськості, оскільки кожен може стежити за тендером.

Позитивною перевагою системи Prozorro є те, що лоти купуються та продаються за адекватною ціною, а не за низькою, як це часто буває на закритих аукціонах. Для того, щоб стати переможцем, вам потрібно постійно змінювати свою ставку. У системі немає корупції чи нечесних угод. Розголос таких торгів змушує навіть тих, хто в минулому проводив нечесні торгівлі, почати проводити добросовісні торгівлі в системі Prozorro.

Чому саме Українська універсальна біржа?

Українська універсальна біржа – це інноваційна та відома платформа серед багатьох клієнтів, яка зацікавлена в проведенні ефективного та висококласного тендеру. Ця процедура проводиться в кілька ключових етапів, кожен з яких пов’язаний з певними зобов’язаннями. Припустимо, що всі учасники повинні мати документацію на заявлений товар. Переможцем у тендері вважається той, хто на даний момент може запропонувати найнижчу ціну. 

З моменту оголошення переможця починається серйозна та офіційна підготовка до процедури довгоочікуваної угоди. Тут потрібно заздалегідь подбати про наявність спеціального цифрового підпису. Без цього легко не впоратися з деякими завданнями, які поставлені на сайті https://sale.uub.com.ua/news/perelik-zemelqnyh-dilyanok-vystavlenyh-na-aukcion-prozorro-sale

Для того, щоб першим дізнаватися про новини та події, що стосуються продажу та купівлі земельних ділянок, вам просто потрібно перейти на іншу сторінку на УУБ, де є лише підтверджені дані про майбутні аукціони. Продаж земельних ділянок насправді є досить складною і величезною темою. Наприклад, вам потрібно звернути увагу на один з фактів – більше 20 років країна була маленькою, щоб помічати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Врешті -решт це сталося. Сьогодні продати в системі Прозорро можна навіть земельні ділянки.

Отже, є можливість переконатися, що відтепер усі, хто хоче мати право купувати та вибирати не лише транспорт, нерухомість, побутову техніку, а й земельні ділянки в результаті аукціонів в Інтернеті повинні пройти реєстрацію на УУБ. Виняток, у цьому напрямку не буде незрозумілих правил та процедур, що забезпечують втрату фінансових ресурсів.

Опубликовано в категории: Статьи